photo
Αρχική
Διεθνές Τουρνουά Ικαρίας 11-19 Ιουλίου
Γράφει ο/η Δημήτρης Γαλανός   
25.06.16

 

Προκήρυξη

 
7ο open τουρνουά ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ και 36ο για παίκτες κάτω του 1900
Γράφει ο/η Τάνια Καραλή   
21.04.16
Προκηρύχθηκαν τα νέα τουρνουά ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ.

 

(α) Open Ξεκινάει στις 10 Μαΐου και οι αγώνες γίνονται κάθε Τρίτη

(β) Κάτω του 1900 Ξεκινάει στις 6 Μαΐου και οι αγώνες γίνονται κάθε Παρασκευή

 

Δηλώσεις συμμετοχής: Οι δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να υποβληθούν μέσω e-mail στο  Αυτό το ηλεκτρονικό μήνυμα προστατεύεται από spam bots, θα πρέπει να έχετε ενεργοποιημένη τη Javascript για να το δείτε  ή τηλεφωνικά στους Τάνια Καραλή (τηλ. 6975300614) ή Γεώργιο Νικολαΐδη (τηλ. 6945538028) μέχρι και την Κυριακή 8 Μαΐου στις 15:00 για το open και μέχρι και την Τετάρτη 4 Μαΐου στις 15:00 για το κάτω του 1900. Όλες οι δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να αναφέρουν ονοματεπώνυμο, διεθνές & ελληνικό elo, τηλέφωνο και e-mail.

 

 
Φωτογραφίες Νικητών ΟΠΕΝ
Γράφει ο/η Δημήτρης Γαλανός   
11.09.15

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΝΙΚΗΤΩΝ 6ου ΟΠΕΝ ΣΟΠ ΣΜΑΟΚ 2016

ΝΙΚΗΤΗΣ ΓΑΛΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΩ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΝΙΚΗΤΩΝ 5ου ΟΠΕΝ ΣΟΠ ΣΜΑΟΚ 2016

ΝΙΚΗΤΗΣ ΚΟΚΟΛΙΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΩ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΝΙΚΗΤΩΝ 4ου ΟΠΕΝ ΣΟΠ ΣΜΑΟΚ 2015

ΝΙΚΗΤΗΣ ΚΟΚΟΛΙΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΩ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3o_open_sop

 

 

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΝΙΚΗΤΩΝ 3ου ΟΠΕΝ ΣΟΠ ΣΜΑΟΚ 2015

 

ΝΙΚΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  ΕΔΩ   

 

 

 

 

 

 

 

2_open_sopsmaok

 

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΝΙΚΗΤΩΝ 2ου ΟΠΕΝ ΣΟΠ ΣΜΑΟΚ 2015

ΝΙΚΤΗΣ ΚΟΚΟΛΙΑΣ ΚΩΣΤΑΣ 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΩ

 

 

 

 


 

 

 

 

 

1_open_sopsmaok

 

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΝΙΚΗΤΩΝ 1ου ΟΠΕΝ ΣΟΠ ΣΜΑΟΚ 2015

ΝΙΚΤΗΣ ΚΟΚΟΛΙΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  ΕΔΩ

 

 


 


 

 


 

 

 


 

 

 
Φωτογραφίες Νικητών Όπεν Κάτω των 16
Γράφει ο/η Δημήτρης Γαλανός   
31.05.16

1neaniko-16_resize

 

 

6o ΟΠΕΝ ΣΟΠ ΣΜΑΟΚ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 16 - 2016

ΝΙΚΗΤΗΣ ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΩ

 

 

 

 

 

 

 

1neaniko-16_resize

 

5o ΟΠΕΝ ΣΟΠ ΣΜΑΟΚ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 16 - 2016

ΝΙΚΗΤΗΣ ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΩ

 

 

 

 


 

 

 

 

 

1neaniko-16_resize

 

4o ΟΠΕΝ ΣΟΠ ΣΜΑΟΚ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 16 - 2015

ΝΙΚΗΤΗΣ ΠΑΝΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΩ

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

1neaniko-16_resize

 

 

3o ΟΠΕΝ ΣΟΠ ΣΜΑΟΚ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 16 - 2014

ΝΙΚΗΤΗΣ ΠΟΛΥΜΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΩ

 

 


 


 

 

2o_neaniko_katw_16

 

2o ΟΠΕΝ ΣΟΠ ΣΜΑΟΚ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 16 - 2014

ΝΙΚΗΤΗΣ ΠΟΛΥΜΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΩ 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

1neaniko-16_resize

 

1o ΟΠΕΝ ΣΟΠ ΣΜΑΟΚ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 16 - 2013

ΝΙΚΗΤΗΣ ΚΡΑΛΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΩ  

 

 

 

 

 

 

 
Φωτογραφίες Νικητών Νεανικών
Γράφει ο/η Δημήτρης Γαλανός   
09.11.15

59_neaniki_a

 

60η ΝΕΑΝΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ
Β' ΟΜΙΛΟΣ

2 ΝΙΚΗΤΕΣ

ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΩ

 

 

 

 

59_neaniki_a

 

 

 

 

 

60η ΝΕΑΝΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ

Α' ΟΜΙΛΟΣ

ΝΙΚΗΤΗΣ ΛΙΑΠΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΩ

Διαβάστε περισσότερα...
 
ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ 2016
Γράφει ο/η Δημήτρης Γαλανός   
07.04.16

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος, διοργανώθηκαν σε διάφορους τομείς της Αττικής τα σχολικά πρωταθλήματα σκακιού από την ΕΣΣΝΑ. Τα πρωταθλήματα αυτά χωρίζονται σε τρείς φάσεις. Στην προκριμματική φάση , που γίνεται ξεχωριστά για κάθε τομέα στην Αττική, στη Τελική φάση όπου προκρίνονται οι πρώτοι από κάθε τομέα της Αττικής και παίζουν μεταξύ τους για να προκριθούν στην Παννελήνια φάση, όπου συμμετέχουν οι καλύτεροι από όλη την Ελλάδα. Φέτος, για ακόμη μια χρονιά, τα σκακιστικά μας σωματεία ΣΟΠαγκρατίου και ΣΜΑΟΚαισαριανής έλαβαν μέρος αρχικά στην Προκριμματική φάση με τον κύριο όγκο των μαθητών τους να συμμετέχει στο Κεντρικό Τομέα.

Φέτος τα ποσοστά επιτυχίας ξεπέρασαν κάθε προηγούμενη χρονιά. Αγωνίστηκαν 59 παιδιά με τα 22 να προκρίνονται στη τελική φάση! Συνυπολογίζοντας  3 ακόμη παιδιά τα οποία είχαν προκριθεί από πέρσι, ο αριθμός φτάνει στα 25 παιδιά, ποσοστό επιτυχίας δηλαδή 42 % !! Επίσης είχαμε συνολικά 12 μετάλλια , 5 χρυσά, 2 ασημένια , 2 χάλκινα, 2 για παιδιά που έλαβαν την πρώτη θέση χωρίς δελτίο και 1 που βγήκε πρώτο σε Δήμο. Αξίζουν συγχαρητήρια όλα τα παιδιά για τη προσπάθεια που κατέλαβαν και τους ευχόμαστε ότι καλύτερο για το μέλλον!

(Στη φώτο πίσω και από αριστερά οι προπονητές Κοκόλιας Κώστας και Γαλανός Δημήτρης και μπροστά πάλι από αριστερά οι μαθητές Πανουτσόπουλος Παύλος και Κολιοπάντος Χρήστος)

 

Ακολουθούν τα ονόματα των παιδιών που προκρίθηκαν ανά τάξη:

Α ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Καζαντζόγλου            Στέφανος        7/7   1ος  Χρυσό Μετάλλιο

Μπόνιας                     Ανδρέας         6/7

Τσιτιμάκης                 Περικλής         5/7

Μητρόπουλος           Νικόλας            5/7

Αργυρόπουλος         Κων/νος            5/7

Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Κοσμάτος                   Παναγιώτης    6/7  2ος Ασημένιο Μετάλλιο & 1ος Χωρίς Δελτίο

Τσεκούρας                Στέφανος         6/7  3ος Χάλκινο Μετάλλιο

Γ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Γιαννακόπουλος         Χρήστος          5,5/7

Γαλάνης                      Στέλιος         5,5/7

Γιαννόπαπας             Λεόντιος          5,5/7

Λιοντόπουλος           Γεώργιος          5/7

Κυριλλίδης                 Έκτορας         5/7

Τσιλιμιδός                 Διονύσιος        5/7

Τρουπής                     Γεώργιος        (είχε πρόκριση από πέρσι)

 

 

 

 

 

Δ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Κουλούρης                Ευάγγελος     7/7 1ος Χρυσό Μετάλλιο

Γαλάνης                      Γιάννης       5/7

Λέων                         Ίνγκριντ       5/7 

Πανουτσόπουλος           Θωμάς            (είχε πρόκριση από πέρσι)

Ε ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ         

Μαντούβαλος          Παναγιώτης      6/7 1ος Χρυσό Μετάλλιο

Κουλούρης                Ταξιάρχης      6/7 2ος Ασημένιο Μετάλλιο

Παζιώτης                    Θοδωρής     5,5/7 1ος Χωρίς Δελτίο

Γιακουστίδου           Ιωάννα          3,5/7

Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Κολιοπάντος             Χρήστος        7/7 1ος Χρυσό Μετάλλιο

Πανουτσόπουλος  Ευάγγελος          (είχε πρόκριση από πέρσι)

Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Πανουτσόπουλος   Παύλος            7/7 1ος Χρυσό Μετάλλιο

 

(Στη φώτο η νικήτρια τετράδα από αριστερά Κουλούρης Ευάγγελος & Ταξιάρχης, Μαντούβαλος Παναγιώτης και Παζιώτης Θοδωρής)

 

Εδώ αξίζει να σημειωθεί ότι ο Πετρόπουλος Χρήστος στην Α Γυμνασίου έλαβε την τρίτη θέση στα προκριμματικά Αλίμου παίρνοντας χάλκινο μετάλλιο και ο Διαμαντόπουλος Λεωνίδας στη Γ Γυμνασίου πήρε χρυσό μετάλλιο ως 1ος του Δήμου Αλίμου, αλλά λόγω της μικρής συμμετοχής παιδιών, δεν κατάφεραν δυστυχώς να προκριθούν.

 

 

Αναλυτικά αποτελέσματα με όλες τις τάξεις εδώ

Πίνακας προκρίσεων εδώ

 

 

 

 

 

 

 

Στην συνέχεια είχαμε την τελική φάση των Σχολικών Πρωταθλημάτων Αττικής, που έγινε το Σάββατο 9 Απριλίου από τις 10.00 ως τις 16.00, στην Ελληνογερμανική Αγωγή, στη Παλλήνη.

Εκεί με μεγάλη μας χαρά, από τα 25 παιδιά που έλαβαν μέρος στη Τελική φάση , προκρίθηκαν συνολικά τα 11!,  ποσοστό  δηλαδή 44% που είναι και το μεγαλύτερο συγκριτικά με τις προηγούμενες χρονιές. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Στέφανος Καζαντζόγλου στη Α Δημοτικού πήρε την τρίτη θέση και το  χάλκινο μετάλλιο. Επίσης στα Πανελλήνια συμμετείχαν ακόμη δυο παιδιά ως επιλαχόντες, ανεβάζοντας τον αριθμό στα 13 παιδιά.

Τα παιδιά που προκρίθηκαν στα Πανελλήνια ήταν:

 1.Καζαντζόγλου Στέφανος (Α Δημοτικού)

 2.Αργυρόπουλος           Κωσταντίνος (Α Δημοτικού)

 3.Μπόνιας Ανδρέας (Α Δημοτικού)

 4.Τσεκούρας                Στέφανος (Β Δημοτικού)

 5.Γαλάνης                   Στέλιος (Γ Δημοτικού)

 6.Γιαννόπαπας              Λεόντιος (Γ Δημοτικού) ως επιλαχών

 7.Κουλούρης Ευάγγελος (Δ Δημοτικού)

 8.Πανουτσόπουλος       Θωμάς (Δ Δημοτικού)

 9.Κουλούρης Ταξιάρχης (Ε Δημοτικού) ως επιλαχών

 10.Πανουτσόπουλος       Ευάγγελος (Α Γυμνασίου)

 11.Κολιοπάντος              Χρήστος (Α Γυμνασίου)

 12.Πανουτσόπουλος      Παύλος (Γ Γυμνασίου)

 13.Τσεκούρας Ανδρέας (Λύκειο)

Στη συνέχεια, η Πανελλήνια φάση, πραγματοποιήθηκε στη Χαλκιδική στις 23 Απριλίου του 2016, με τα 10 από τα 13 παιδιά να αγωνίζονται σε αυτή. Τα παιδιά μας πραγματοποίησαν μια αξιοπρεπή εμφάνιση χωρίς όμως να επιτυγχάνουν κάποια μεγάλη επιτυχία. 

Μπράβο σε όλα τα παιδιά ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων, για τη συνολική προσπάθεια που κατέβαλαν και τους ευχόμαστε να έχουν ανάλογο αγωνιστικό πνεύμα σε όλους τους τομείς της ζωής τους. Ευχαριστούμε και τους γονείς για την πολύ καλή συνεργασία που είχαμε και ελπίζουμε να αφήσαμε τις καλύτερες εντυπώσεις τόσο για το ίδιο το παιχνίδι του σκακιού όσο και για τους δύο συλλόγους μας ΣΟΠ και ΣΜΑΟΚ.

Σας ευχόμαστε όλους και σας ευχόμαστε καλό Καλοκαίρι!

Διαβάστε περισσότερα...
 
Σκακιστικές Σημειώσεις Άνοιγμα - Μέσον - Φινάλε
Γράφει ο/η Δημήτρης Γαλανός   
24.06.14

(GM) ΣΤΕΛΙΟΣ ΧΑΛΚΙΑΣ    - AMYNA RAGOZIN 1.68 Mb (ρεπερτόριο για τα μαύρα με αναλυμένες παρτίδες) 

(GM) ΣΠΥΡΟΣ ΚΑΠΝΙΣΗΣ    - ΑΜΥΝΑ ΔΡΑΚΟΥ 732.68 Kb (ρεπερτόριο για τα μαύρα με αναλυμένες παρτίδες)

 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ 2015-2016-ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ
Γράφει ο/η Δημήτρης Γαλανός   
17.09.14

ΗΜΕΡΑ 

ΩΡΑ

ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ

 

 

 

 

(εγγραφές 5 Οκτωβρίου)

 

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

 

 

 

 

 

8.10μμ - 9.30μμ

Αρχαρίων Ενηλίκων

Κώστας Κοκόλιας

ΤΡΙΤΗ

 

 

 

 

(Έναρξη - 10 Μαίου)

6.30μμ 

7ο τουρνουά open ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ

Σε εξέλιξη

Αθανάσιος Γερούκαλης

ΤΕΤΑΡΤΗ 

 

 

 

 

(εγγραφές 7 Οκτωβρίου)

5μμ - 6μμ

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

Νηπιαγωγείου - Αρχαρίων1

Δημήτρης Γαλανός

6μμ - 7μμ

Αρχαρίων 2

7μμ - 8μμ 

Μέσου Επιπέδου

8μμ - 9μμ 

Προχωρημένων 

ΠΕΜΠΤΗ 

 

 

 

 

(εγγραφές 8 Οκτωβρίου)

 

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ     

Ενηλίκων

Ανδρέας  Τζερμιαδιανός

 

8μμ - 10μμ 

 

 

Μέσου           Επιπέδου

 

10μμ -12μμ 

 


Ανωτέρου      Επιπέδου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

 

 

 

 

(Έναρξη - 6 Μαίου)

6.30μμ 

36ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ open <1900

Σε εξέλιξη

Γιώργος Νικολαίδης

ΣΑΒΒΑΤΟ

 

 

 

 

(εγγραφές 3 Οκτωβρίου)

10.00πμ - 11.00πμ

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

Μέσου Επιπέδου A

Δημήτρης Γαλανός

11.00πμ - 12.00μμ

Αρχαρίων

12.00πμ - 1.00μμ 

Μέσου Επιπέδου B

1.00μμ - 2.00μμ

Προχωρημένων 

2.00μμ - 3.00μμ

Ανωτέρου Επιπέδου 

(εγγραφές 3 Οκτωβρίου)

5μμ - 6μμ

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

Αρχαρίων

Κώστας Κοκόλιας

6μμ - 7μμ

Μέσου Επιπέδου

7μμ - 8μμ

Ανωτέρου Επιπέδου

ΚΥΡΙΑΚΗ

 

 

 

 

(Έναρξη - 13 Σεπτεμβρίου)

10.30πμ

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Ολοκληρώθηκε

Αθανάσιος Γερούκαλης

14 Φεβρουαρίου

5.00μμ

6ο ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ -16 

Ολοκληρώθηκε

Δημήτρης Γαλανός

7 Φεβρουαρίου

4.00μμ - 6.30μμ   

ΝΕΑΝΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ

Νηπιαγωγείο-Γ'Δημοτικού

Δημήτρης Γαλανός

7.00μμ - 9.30μμ

Δ' Δημοτικού-Γ'Γυμνασίου

Αναμένεται

7.00μμ - 10.00μμ

ΔΙΑΛΕΞΗ

 

 

Διαβάστε περισσότερα...
 
3o ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΑΚΙ ΑΘΗΝΩΝ
Γράφει ο/η Τάνια Καραλή   
22.05.16

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 8ου Δημοτικού σχολείου Βύρωνα και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων των Πειραματικών Δημοτικών Μαρασλείου σε συνεργασία με την Ελληνική Σκακιστική Ομοσπονδία, την Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Νομού Αττικής, τον Σκακιστικό Όμιλο Παγκρατίου και τον Σκακιστικό-Μορφωτικό-Αθλητικό Όμιλο Καισαριανής, διοργανώνουν το 3ο (Ατομικό) Περιφερειακό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Αθηνών.

Διαβάστε περισσότερα...
 
Τακτική Εκλογοαπολογιστική Γενική Συνέλευση ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ - ΠΡΟΣΟΧΗ αλλαγή ημερομηνίας !!!
Γράφει ο/η Γερούκαλης Αθανάσιος   
22.05.16
ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

&

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ
Αθήνα, 22 Μαΐου 2016


Τακτική Εκλογοαπολογιστική Γενική Συνέλευση
Ο Σκακιστικός Όμιλος Παγκρατίου και ο Σκακιστικός Μορφωτικός Αθλητικός Όμιλος Καισαριανής, με βάση τις σχετικές διατάξεις των καταστατικών τους, καλούν τα μέλη τους σε Τακτική Εκλογοαπολογιστική Γενική Συνέλευση, που θα διεξαχθεί την Κυριακή 19 Ιουνίου 2016, στις 11:00 π.μ., στο εντευκτήριο των συλλόγων, Ζηνοδότου 22, Παγκράτι.
Τα θέματα της Γενικής Συνέλευσης είναι:
1. Παρουσίαση και έγκριση αγωνιστικού, διοικητικού και οικονομικού απολογισμού από 13-04-2014 έως 31-05- 2016 και απαλλαγή των μελών των απερχόμενων Διοικητικών Συμβουλίων από κάθε ευθύνη.

2. Παρουσίαση και έγκριση οικονομικού προϋπολογισμού και διοικητικού-αγωνιστικού προγραμματισμού για το 2017.

3. Άλλα θέματα που θα τεθούν από μέλη της Γενικής Συνέλευσης.
4. Αρχαιρεσίες για την εκλογή, με διετή θητεία, εννέα τακτικών και τριών αναπληρωματικών μελών των νέων Διοικητικών Συμβουλίων, καθώς και τριών μελών της Εξελεγκτικής Επιτροπής.

 

Δικαίωμα συμμετοχής στις διάφορες ψηφοφορίες έχουν μόνο τα ταμειακώς ενήμερα μέλη των δύο συλλόγων.

 

Τα Διοικητικά Συμβούλια του Σ.Ο.Παγκρατίου και του Σ.Μ.Α.Ο.Καισαριανής

 
6ο open τουρνουά ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ και 35ο για παίκτες κάτω του 1900
Γράφει ο/η Τάνια Καραλή   
23.02.16
Προκηρύχθηκαν τα νέα τουρνουά ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ.

 

(α) Open Ξεκινάει στις 15 Μαρτίου και οι αγώνες γίνονται κάθε Τρίτη

(β) Κάτω του 1900 Ξεκινάει στις 4 Μαρτίου και οι αγώνες γίνονται κάθε Παρασκευή

 

Δηλώσεις συμμετοχής: Οι δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να υποβληθούν μέσω e-mail στο  Αυτό το ηλεκτρονικό μήνυμα προστατεύεται από spam bots, θα πρέπει να έχετε ενεργοποιημένη τη Javascript για να το δείτε  ή τηλεφωνικά στους Τάνια Καραλή (τηλ. 6975300614) ή Γεώργιο Νικολαΐδη (τηλ. 6945538028) μέχρι και την Κυριακή 13 Μαρτίου στις 15:00 για το open και μέχρι και την Τρίτη 1 Μαρτίου στις 15:00 για το κάτω του 1900. Όλες οι δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να αναφέρουν ονοματεπώνυμο, διεθνές & ελληνικό elo, τηλέφωνο και e-mail.

 

 
6ο ΝΕΑΝΙΚΟ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ο.ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – Σ.Μ.Α.Ο.ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 16
Γράφει ο/η Δημήτρης Γαλανός   
22.01.16

Ο Σ.Ο. Παγκρατίου και ο Σ.Μ.Α.Ο. Καισαριανής προκηρύσσουν Open Τουρνουά για νέους παίκτες κάτω των 16, γεννημένους από 01-01-2000, που θα διεξάγεται κάθε Κυριακή στις 17.00, από τις 14 Φεβρουαρίου έως τις 17 Απριλίου 2016, με ελβετικό σύστημα 7 γύρων. Θα πάρουν μέρος μέχρι 50 σκακιστές και σκακίστριες με βάση τη χωρίς επιφύλαξη δήλωση συμμετοχής κατά σειρά χρονικής προτεραιότητας.Οι αγώνες θα διεξάγονται στο εντευκτήριο του Σ.Ο.Π. και του Σ.Μ.Α.Ο.Κ., στην οδό Ζηνοδότου 22, στο Παγκράτι.

Ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ (50) ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ. ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.

Γαλανός Δημήτρης

Τρόποι μετάβασης στον αγωνιστικό χώρο: Τρόλεϊ Νο 2/Στάση: Πλατεία Παγκρατίου ή Νο 11/Στάση: Άλσος Παγκρατίου ή Λεωφορεία 732/Στάση: Ποσειδώνας ή 203, 204, 054/Στάση: Άλσος ή Μετρό /Στάση: Ευαγγελισμός (περπάτημα 15 λεπτά) 

 

 

7ος Γύρος

6ος Γύρος

5ος Γύρος

4ος Γύρος

3ος Γύρος

2ος Γύρος

1ος Γύρος

Αρχική Λίστα

Προκήρυξη

 

 

Κάτω οι Νικητές του 5ου Νεανικού

 

CAM00345

 

Από αριστερά Μανωλούδη Αλκυόνη  (1ο κορίτσι ), Κολιοπάντος Χρήστος (2ος κάτω των 12) , Τέρπος Γιάννης (3ος) , Τσεκούρας Ανδρέας  (1ος) , Παναγιωτόπουλος Φώτιος Εμμανουήλ (2ος και 1ος κάτω των 12)

 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 1 - 13 από 451

Σύνδεση






Ξεχάσατε τον κωδικό σας;
Δεν έχετε λογαριασμό; Εγγραφή

Ημερολόγιο Συλλόγου

« < Ιούλιος 2016 > »
Κ Δ Τ Τ Π Π Σ
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Πρόσφατες δραστηριότητες συλλόγου

Δέν υπάρχουν γεγονότα