photo
Αρχική
7ο open τουρνουά ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ και 36ο για παίκτες κάτω του 1900
Γράφει ο/η Τάνια Καραλή   
21.04.16
Προκηρύχθηκαν τα νέα τουρνουά ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ.

 

(α) Open Ξεκινάει στις 10 Μαΐου και οι αγώνες γίνονται κάθε Τρίτη

(β) Κάτω του 1900 Ξεκινάει στις 6 Μαΐου και οι αγώνες γίνονται κάθε Παρασκευή

 

Δηλώσεις συμμετοχής: Οι δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να υποβληθούν μέσω e-mail στο  Αυτό το ηλεκτρονικό μήνυμα προστατεύεται από spam bots, θα πρέπει να έχετε ενεργοποιημένη τη Javascript για να το δείτε  ή τηλεφωνικά στους Τάνια Καραλή (τηλ. 6975300614) ή Γεώργιο Νικολαΐδη (τηλ. 6945538028) μέχρι και την Κυριακή 8 Μαΐου στις 15:00 για το open και μέχρι και την Τετάρτη 4 Μαΐου στις 15:00 για το κάτω του 1900. Όλες οι δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να αναφέρουν ονοματεπώνυμο, διεθνές & ελληνικό elo, τηλέφωνο και e-mail.

 

 
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΣΧΟΛΙΚΩΝ 2016
Γράφει ο/η Δημήτρης Γαλανός   
07.04.16

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος, διοργανώθηκαν σε διάφορους τομείς της Αττικής τα σχολικά πρωταθλήματα σκακιού από την ΕΣΣΝΑ. Τα σκακιστικά μας σωματεία ΣΟΠαγκρατίου και ΣΜΑΟΚαισαριανής έλαβαν μέρος με τον κύριο όγκο των μαθητών τους να συμμετέχει στο Κεντρικό Τομέα.

Φέτος τα ποσοστά επιτυχίας ξεπέρασαν κάθε προηγούμενη χρονιά. Αγωνίστηκαν 59 παιδιά με τα 22 να προκρίνονται στη τελική φάση! Συνυπολογίζοντας  3 ακόμη παιδιά τα οποία είχαν προκριθεί από πέρσι, ο αριθμός φτάνει στα 25 παιδιά, ποσοστό επιτυχίας δηλαδή 42 % !! Επίσης είχαμε συνολικά 12 μετάλλια , 5 χρυσά, 2 ασημένια , 2 χάλκινα, 2 για παιδιά που έλαβαν την πρώτη θέση χωρίς δελτίο και 1 που βγήκε πρώτο σε Δήμο. Αξίζουν συγχαρητήρια όλα τα παιδιά για τη προσπάθεια που κατέλαβαν και τους ευχόμαστε ότι καλύτερο για το μέλλον!

(Στη φώτο πίσω και από αριστερά οι προπονητές Κοκόλιας Κώστας και Γαλανός Δημήτρης και μπροστά πάλι από αριστερά οι μαθητές Πανουτσόπουλος Παύλος και Κολιοπάντος Χρήστος)

 

Ακολουθούν τα ονόματα των παιδιών που προκρίθηκαν ανά τάξη:

Α ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Καζαντζόγλου            Στέφανος        7/7   1ος  Χρυσό Μετάλλιο

Μπόνιας                     Ανδρέας         6/7

Τσιτιμάκης                 Περικλής         5/7

Μητρόπουλος           Νικόλας            5/7

Αργυρόπουλος         Κων/νος            5/7

Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Κοσμάτος                   Παναγιώτης    6/7  2ος Ασημένιο Μετάλλιο & 1ος Χωρίς Δελτίο

Τσεκούρας                Στέφανος         6/7  3ος Χάλκινο Μετάλλιο

Γ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Γιαννακόπουλος         Χρήστος          5,5/7

Γαλάνης                      Στέλιος         5,5/7

Γιαννόπαπας             Λεόντιος          5,5/7

Λιοντόπουλος           Γεώργιος          5/7

Κυριλλίδης                 Έκτορας         5/7

Τσιλιμιδός                 Διονύσιος        5/7

Τρουπής                     Γεώργιος        (είχε πρόκριση από πέρσι)

 

 

 

 

 

Δ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Κουλούρης                Ευάγγελος     7/7 1ος Χρυσό Μετάλλιο

Γαλάνης                      Γιάννης       5/7

Λέων                         Ίνγκριντ       5/7 

Πανουτσόπουλος           Θωμάς            (είχε πρόκριση από πέρσι)

Ε ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ         

Μαντούβαλος          Παναγιώτης      6/7 1ος Χρυσό Μετάλλιο

Κουλούρης                Ταξιάρχης      6/7 2ος Ασημένιο Μετάλλιο

Παζιώτης                    Θοδωρής     5,5/7 1ος Χωρίς Δελτίο

Γιακουστίδου           Ιωάννα          3,5/7

Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Κολιοπάντος             Χρήστος        7/7 1ος Χρυσό Μετάλλιο

Πανουτσόπουλος  Ευάγγελος          (είχε πρόκριση από πέρσι)

Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Πανουτσόπουλος   Παύλος            7/7 1ος Χρυσό Μετάλλιο

 

(Στη φώτο η νικήτρια τετράδα από αριστερά Κουλούρης Ευάγγελος & Ταξιάρχης, Μαντούβαλος Παναγιώτης και Παζιώτης Θοδωρής)

 

Εδώ αξίζει να σημειωθεί ότι ο Πετρόπουλος Χρήστος στην Α Γυμνασίου έλαβε την τρίτη θέση στα προκριμματικά Αλίμου παίρνοντας χάλκινο μετάλλιο και ο Διαμαντόπουλος Λεωνίδας στη Γ Γυμνασίου πήρε χρυσό μετάλλιο ως 1ος του Δήμου Αλίμου, αλλά λόγω της μικρής συμμετοχής παιδιών, δεν κατάφεραν δυστυχώς να προκριθούν.

 

 

Αναλυτικά αποτελέσματα με όλες τις τάξεις εδώ

Πίνακας προκρίσεων εδώ

 

 

 

 

 

 

 

Ενημερώνουμε τους γονείς των παιδιών που προκρίθηκαν, ότι η τελική φάση των Σχολικών Πρωταθλημάτων Αττικής, θα διεξαχθεί το Σάββατο 9 Απριλίου από τις 10.00 ως τις 16.00 περίπου, στην Ελληνογερμανική Αγωγή, στη Παλλήνη.

ΠΡΟΣΟΧΗ Οι αγωνιζόμενοι θα πρέπει να έχουν προσέλθει στο χώρο των αγώνων το αργότερο μέχρι τις 9.30 για επιβεβαίωση, αλλιώς θα αγωνιστούν από τον δεύτερο γύρο.

Ευχόμαστε Καλή Επιτυχία στα παιδιά!

Διαβάστε περισσότερα...
 
6ο open τουρνουά ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ και 35ο για παίκτες κάτω του 1900
Γράφει ο/η Τάνια Καραλή   
23.02.16
Προκηρύχθηκαν τα νέα τουρνουά ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ.

 

(α) Open Ξεκινάει στις 15 Μαρτίου και οι αγώνες γίνονται κάθε Τρίτη

(β) Κάτω του 1900 Ξεκινάει στις 4 Μαρτίου και οι αγώνες γίνονται κάθε Παρασκευή

 

Δηλώσεις συμμετοχής: Οι δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να υποβληθούν μέσω e-mail στο  Αυτό το ηλεκτρονικό μήνυμα προστατεύεται από spam bots, θα πρέπει να έχετε ενεργοποιημένη τη Javascript για να το δείτε  ή τηλεφωνικά στους Τάνια Καραλή (τηλ. 6975300614) ή Γεώργιο Νικολαΐδη (τηλ. 6945538028) μέχρι και την Κυριακή 13 Μαρτίου στις 15:00 για το open και μέχρι και την Τρίτη 1 Μαρτίου στις 15:00 για το κάτω του 1900. Όλες οι δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να αναφέρουν ονοματεπώνυμο, διεθνές & ελληνικό elo, τηλέφωνο και e-mail.

 

 
Φωτογραφίες Νικητών Νεανικών
Γράφει ο/η Δημήτρης Γαλανός   
09.11.15

59_neaniki_a

 

60η ΝΕΑΝΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ
Β' ΟΜΙΛΟΣ

2 ΝΙΚΗΤΕΣ

ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΩ

 

 

 

 

59_neaniki_a

 

 

 

 

 

60η ΝΕΑΝΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ

Α' ΟΜΙΛΟΣ

ΝΙΚΗΤΗΣ ΛΙΑΠΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΩ

Διαβάστε περισσότερα...
 
6ο ΝΕΑΝΙΚΟ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ο.ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – Σ.Μ.Α.Ο.ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 16
Γράφει ο/η Δημήτρης Γαλανός   
22.01.16

Ο Σ.Ο. Παγκρατίου και ο Σ.Μ.Α.Ο. Καισαριανής προκηρύσσουν Open Τουρνουά για νέους παίκτες κάτω των 16, γεννημένους από 01-01-2000, που θα διεξάγεται κάθε Κυριακή στις 17.00, από τις 14 Φεβρουαρίου έως τις 17 Απριλίου 2016, με ελβετικό σύστημα 7 γύρων. Θα πάρουν μέρος μέχρι 50 σκακιστές και σκακίστριες με βάση τη χωρίς επιφύλαξη δήλωση συμμετοχής κατά σειρά χρονικής προτεραιότητας.Οι αγώνες θα διεξάγονται στο εντευκτήριο του Σ.Ο.Π. και του Σ.Μ.Α.Ο.Κ., στην οδό Ζηνοδότου 22, στο Παγκράτι.

Ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ (50) ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ. ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.

Γαλανός Δημήτρης

Τρόποι μετάβασης στον αγωνιστικό χώρο: Τρόλεϊ Νο 2/Στάση: Πλατεία Παγκρατίου ή Νο 11/Στάση: Άλσος Παγκρατίου ή Λεωφορεία 732/Στάση: Ποσειδώνας ή 203, 204, 054/Στάση: Άλσος ή Μετρό /Στάση: Ευαγγελισμός (περπάτημα 15 λεπτά) 

 

 

7ος Γύρος

6ος Γύρος

5ος Γύρος

4ος Γύρος

3ος Γύρος

2ος Γύρος

1ος Γύρος

Αρχική Λίστα

Προκήρυξη

 

 

Κάτω οι Νικητές του 5ου Νεανικού

 

CAM00345

 

Από αριστερά Μανωλούδη Αλκυόνη  (1ο κορίτσι ), Κολιοπάντος Χρήστος (2ος κάτω των 12) , Τέρπος Γιάννης (3ος) , Τσεκούρας Ανδρέας  (1ος) , Παναγιωτόπουλος Φώτιος Εμμανουήλ (2ος και 1ος κάτω των 12)

 
5ο open τουρνουά ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ και 34ο για παίκτες κάτω του 1900
Γράφει ο/η Τάνια Καραλή   
28.12.15
Προκηρύχθηκαν τα νέα τουρνουά ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ.

 

(α) Open Ξεκινάει στις 19 Ιανουαρίου και οι αγώνες γίνονται κάθε Τρίτη

(β) Κάτω του 1900 Ξεκινάει στις 15 Ιανουαρίου και οι αγώνες γίνονται κάθε Παρασκευή

 

Δηλώσεις συμμετοχής: Οι δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να υποβληθούν μέσω e-mail στο  Αυτό το ηλεκτρονικό μήνυμα προστατεύεται από spam bots, θα πρέπει να έχετε ενεργοποιημένη τη Javascript για να το δείτε  ή τηλεφωνικά στους Αθανάσιο Γερούκαλη (τηλ. 6977236944) ή Γεώργιο Νικολαΐδη (τηλ. 6945538028) μέχρι και την Κυριακή 17 Ιανουαρίου στις 15:00 για το open και μέχρι και την Τρίτη 12 Ιανουαρίου στις 15:00 για το κάτω του 1900. Όλες οι δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να αναφέρουν ονοματεπώνυμο, διεθνές & ελληνικό elo, τηλέφωνο και e-mail.

 

 
Φωτογραφίες Νικητών ΟΠΕΝ
Γράφει ο/η Δημήτρης Γαλανός   
11.09.15

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΝΙΚΗΤΩΝ 4ου ΟΠΕΝ ΣΟΠ ΣΜΑΟΚ 2015

ΝΙΚΤΗΣ ΚΟΚΟΛΙΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΩ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3o_open_sop

 

 

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΝΙΚΗΤΩΝ 3ου ΟΠΕΝ ΣΟΠ ΣΜΑΟΚ 2015

ΝΙΚΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  ΕΔΩ   

 

 

 

 

 

 

 

2_open_sopsmaok

 

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΝΙΚΗΤΩΝ 2ου ΟΠΕΝ ΣΟΠ ΣΜΑΟΚ 2015

ΝΙΚΤΗΣ ΚΟΚΟΛΙΑΣ ΚΩΣΤΑΣ 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΔΩ

 

 

 

 


 

 

 

 

 

1_open_sopsmaok

 

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΝΙΚΗΤΩΝ 1ου ΟΠΕΝ ΣΟΠ ΣΜΑΟΚ 2015

ΝΙΚΤΗΣ ΚΟΚΟΛΙΑΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  ΕΔΩ

 

 


 


 

 


 

 

 


 

 

 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ 2015-2016-ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ
Γράφει ο/η Δημήτρης Γαλανός   
17.09.14

ΗΜΕΡΑ 

ΩΡΑ

ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ

 

 

 

 

(εγγραφές 5 Οκτωβρίου)

 

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

 

 

 

 

 

8.10μμ - 9.30μμ

Αρχαρίων Ενηλίκων

Κώστας Κοκόλιας

ΤΡΙΤΗ

 

 

 

 

(Έναρξη - 19 Ιανουαρίου)

6.30μμ 

5ο τουρνουά open ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ

Σε εξέλιξη

Αθανάσιος Γερούκαλης

ΤΕΤΑΡΤΗ 

 

 

 

 

(εγγραφές 7 Οκτωβρίου)

5μμ - 6μμ

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

Νηπιαγωγείου - Αρχαρίων1

Δημήτρης Γαλανός

6μμ - 7μμ

Αρχαρίων 2

7μμ - 8μμ 

Μέσου Επιπέδου

8μμ - 9μμ 

Προχωρημένων 

ΠΕΜΠΤΗ 

 

 

 

 

(εγγραφές 8 Οκτωβρίου)

 

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ     

Ενηλίκων

Ανδρέας  Τζερμιαδιανός

 

8μμ - 10μμ 

 

 

Μέσου           Επιπέδου

 

10μμ -12μμ 

 


Ανωτέρου      Επιπέδου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

 

 

 

 

(Έναρξη - 11 Ιανουαρίου)

6.30μμ 

34ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ open <1900

Σε εξέλιξη

Γιώργος Νικολαίδης

ΣΑΒΒΑΤΟ

 

 

 

 

(εγγραφές 3 Οκτωβρίου)

10.00πμ - 11.00πμ

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

Μέσου Επιπέδου A

Δημήτρης Γαλανός

11.00πμ - 12.00μμ

Αρχαρίων

12.00πμ - 1.00μμ 

Μέσου Επιπέδου B

1.00μμ - 2.00μμ

Προχωρημένων 

2.00μμ - 3.00μμ

Ανωτέρου Επιπέδου 

(εγγραφές 3 Οκτωβρίου)

5μμ - 6μμ

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

Αρχαρίων

Κώστας Κοκόλιας

6μμ - 7μμ

Μέσου Επιπέδου

7μμ - 8μμ

Ανωτέρου Επιπέδου

ΚΥΡΙΑΚΗ

 

 

 

 

(Έναρξη - 13 Σεπτεμβρίου)

10.30πμ

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Ολοκληρώθηκε

Αθανάσιος Γερούκαλης

14 Φεβρουαρίου

5.00μμ

6ο ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ -16 

 

Δημήτρης Γαλανός

7 Φεβρουαρίου

  

4.00μμ - 6.30μμ   

ΝΕΑΝΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ

Νηπιαγωγείο-Γ'Δημοτικού

Δημήτρης Γαλανός

7.00μμ - 9.30μμ

Δ' Δημοτικού-Γ'Γυμνασίου

Αναμένεται

7.00μμ - 10.00μμ

ΔΙΑΛΕΞΗ

 

 

Διαβάστε περισσότερα...
 
Σκακιστικές Σημειώσεις Άνοιγμα - Μέσον - Φινάλε
Γράφει ο/η Δημήτρης Γαλανός   
24.06.14

(GM) ΣΤΕΛΙΟΣ ΧΑΛΚΙΑΣ    - AMYNA RAGOZIN 1.68 Mb (ρεπερτόριο για τα μαύρα με αναλυμένες παρτίδες) 

(GM) ΣΠΥΡΟΣ ΚΑΠΝΙΣΗΣ    - ΑΜΥΝΑ ΔΡΑΚΟΥ 732.68 Kb (ρεπερτόριο για τα μαύρα με αναλυμένες παρτίδες)

 
39ο Τουρνουά BLITZ ΣΟΠ-ΣΜΑΟΚ και ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ, την Κυριακή 31 Ιανουαρίου στις 6.00' μμ.
Γράφει ο/η Τάνια Καραλή   
27.01.16

Ο Σ.Ο. Παγκρατίου και ο Σ.Μ.Α.Ο. Kαισαριανής προκηρύσσουν το 39ο μηνιαίο Τουρνουά Blitz (3'+2") ανοιχτό για όλους τους παίκτες,που θα διεξαχθεί την Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2016 (18:00), με Ελβετικό σύστημα 9 γύρων.

Το τουρνουά δε θα σταλεί για διεθνή αξιολόγηση.

Εντευκτήριο: Ζηνοδότου 22, Παγκράτι.

 

Δηλώσεις συμμετοχής στην κα. Τάνια Καραλή (6975300614) και στον χώρο των αγώνων μέχρι τις 18:00.

Ώρα προσέλευσης και δηλώσεων συμμετοχών και επιβεβαιώσεων συμμετοχών 17:15 με 17:45 (ώρα έναρξης 18:00).  Παράβολο: 10 ευρώ (5 ευρώ, για τα ταμειακώς ενήμερα μέλη των ΣΟ Παγκρατίου-ΣΜΑΟ Καισαριανής).  Έπαθλα: 1η θέση: μετάλλιο+ 30% των παραβόλων, 2η θέση: μετάλλιο+ 20% των παραβόλων, 3η θέση: μετάλλιο + 10% των παραβόλων και 1η γυναίκα: μετάλλιο.

 

ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΚΟΠΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗΣ ΠΙΤΑΣ!!!

 

Ακολουθεί η πλήρης προκήρυξη:

Διαβάστε περισσότερα...
 
60η Νεανική Κυριακή 2 Ομίλων στις 7 Φεβρουαρίου
Γράφει ο/η Δημήτρης Γαλανός   
22.01.16
Ο Σ. Ο. Παγκρατίου και ο Σ. Μ. Α. Ο. Καισαριανής, διοργανώνουν την Κυριακή 7 Φεβρουαρίου την 60 Νεανική Κυριακή για παιδιά και την πρώτη για το νέο έτος, στο γνωστό εντευκτήριό τους στην οδό Ζηνοδότου 22 στο Παγκράτι. Η Νεανική Κυριακή, γίνεται ξεχωριστά σε 2 ομίλους . Στον Α' Όμιλο,  έχουν δικαίωμα συμμετοχής παιδιά των τάξεων από Νηπιαγωγείο ως Γ' Δημοτικού, πραγματοποιείται με ελβετικό σύστημα 5 γύρων, 10' χρόνο σκέψης ανά παίκτη και διεξάγεται από τις 4.00μμ εώς τις 6.30μμ και στον Β' Όμιλο, στον οποίο  συμμετέχουν παιδιά από Δ' Δημοτικού ως Γ' Γυμνασίου, είναι επίσης με ελβετικό σύστημα 5 γύρων, 10' χρόνο σκέψης ανά παίκτη και διεξάγεται από τις 7.00μμ-9.30μμ. Προσοχή, στον Β' ‘Ομιλο κατ' εξαίρεση, μπορούν να αγωνιστούν παιδιά μικρότερων τάξεων, τα οποία ανήκουν μόνο στους ομίλους μας και είναι σε προχωρημένο επίπεδο. Η συμμετοχή όπως πάντα, είναι ελεύθερη και δωρεάν και πρέπει να δηλώνεται αυστηρά 10 λεπτά τουλάχιστον πριν την αρχή των αγώνων. Θα υπάρχουν έπαθλα για τους νικητές ενώ μέλη μας με αρκετή εμπειρία στον χώρο του σκακιού, θα εγγυώνται για την ασφάλεια των παιδιών .
 
5ο ΝΕΑΝΙΚΟ ΑΝΟΙΚΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Σ.Ο.ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – Σ.Μ.Α.Ο.ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 16
Γράφει ο/η Δημήτρης Γαλανός   
05.11.15

Ο Σ.Ο. Παγκρατίου και ο Σ.Μ.Α.Ο. Καισαριανής προκηρύσσουν Open Τουρνουά για νέους παίκτες κάτω των 16, γεννημένους από 01-01-1999, που θα διεξάγεται κάθε Κυριακή στις 17.00, από τις 22 Νοεμβρίου 2015 έως τις 24 Ιανουαρίου 2016, με ελβετικό σύστημα 7 γύρων. Θα πάρουν μέρος μέχρι 50 σκακιστές και σκακίστριες με βάση τη χωρίς επιφύλαξη δήλωση συμμετοχής κατά σειρά χρονικής προτεραιότητας. Οι αγώνες θα διεξάγονται στο εντευκτήριο του Σ.Ο.Π. και του Σ.Μ.Α.Ο.Κ., στην οδό Ζηνοδότου 22, στο Παγκράτι.

Ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ (50) ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ. ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΑΛΛΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.

Γαλανός Δημήτρης 6947544293.

Τρόποι μετάβασης στον αγωνιστικό χώρο: Τρόλεϊ Νο 2/Στάση: Πλατεία Παγκρατίου ή Νο 11/Στάση: Άλσος Παγκρατίου ή Λεωφορεία 732/Στάση: Ποσειδώνας ή 203, 204, 054/Στάση: Άλσος ή Μετρό /Στάση: Ευαγγελισμός (περπάτημα 15 λεπτά) 

 

 

7ος Γύρος

6ος Γύρος

5ος Γύρος

4ος Γύρος

3ος Γύρος

2ος Γύρος

1ος Γύρος

Αρχική Λίστα

Προκήρυξη

 

 

Κάτω οι Νικητές του 4ου Νεανικού 

CAM00345

 

Αποτελέσματα εδώ

 
<< Αρχική < Προηγ. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Επόμ. > Τελευταία >>

Αποτελέσματα 1 - 13 από 447

Σύνδεση






Ξεχάσατε τον κωδικό σας;
Δεν έχετε λογαριασμό; Εγγραφή

Ημερολόγιο Συλλόγου

« < Απρίλιος 2016 > »
Κ Δ Τ Τ Π Π Σ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
« < Μάιος 2016 > »
Κ Δ Τ Τ Π Π Σ
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Πρόσφατες δραστηριότητες συλλόγου

Δέν υπάρχουν γεγονότα