Αρχική arrow Ειδήσεις arrow Τελευταία arrow Απολογισμός Σχολικών Πρωταθλημάτων Αττικής 2018
Απολογισμός Σχολικών Πρωταθλημάτων Αττικής 2018 Εκτύπωση
Γράφει ο/η Δημήτρης Γαλανός   
22.04.18

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος, διοργανώθηκαν σε διάφορους τομείς της Αττικής τα σχολικά πρωταθλήματα σκακιού από την ΕΣΣΝΑ. Τα συγκεκριμένα πρωταθλήματα χωρίζονται σε τρείς φάσεις. Στην Προκριματική φάση , που γίνεται ξεχωριστά για κάθε τομέα στην Αττική, στη Τελική φάση όπου προκρίνονται οι πρώτοι από κάθε τομέα της Αττικής και παίζουν μεταξύ τους για να προκριθούν στην Πανελλήνια φάση, όπου συμμετέχουν οι καλύτεροι από όλη την Ελλάδα. Φέτος, για ακόμη μια χρονιά, τα σκακιστικά μας σωματεία ΣΟΠαγκρατίου και ΣΜΑΟΚαισαριανής έλαβαν μέρος αρχικά στην Προκριματική φάση (24/2 στη Καλλιθέα) με τον κύριο όγκο των μαθητών τους να συμμετέχει στο Κεντρικό Τομέα.

Φέτος τα ποσοστά επιτυχίας ξεπέρασαν κάθε προηγούμενη χρονιά. Αγωνίστηκαν 75 παιδιά με τα 46 να προκρίνονται στη τελική φάση!!! To ποσοστό επιτυχίας έφτασε το 61 % δηλαδή πάνω από τα μισά παιδιά που συμμετείχαν προκρίθηκαν στη τελική φάση!!! Πολλά παιδιά βραβεύτηκαν με μετάλλια από τα οποία ξεχώρισαν τα παρακάτω:

 

Στον κεντρικό τομέα:

Παλαιολόγου Αποστόλης 1ος με 7/7 στην Α’ Δημοτικού

Καζαντζόγλου Στέφανος 2ος με 6/7 στην Γ’ Δημοτικού

Κοσμάτος Παναγιώτης 2ος με 6/7 (1ος σε ισοβαθμία) στην Δ’ Δημοτικού

Τσακομίδης Κωστής  2ος με 6/7 (6ος σε ισοβαθμία) στην Δ’ Δημοτικού

Γιαννόπαπας Λεόντιος 1ος με 6,5/7 στην Ε’ Δημοτικού

Τρουπής Γιώργος Δημήτρης 2ος με 6/7 στην Ε’ Δημοτικού

Κουλούρης Ευάγγελος 3ος με 5,5/7 στην ΣΤ’ Δημοτικού

Κουλούρης Ταξιάρχης 4ος με 4,5/7 στην Α’ Γυμνάσιου

Ραδιώτης Αντώνης 1ος με 5/7 στην Β’ Γυμνασίου

Κολιοπάντος Χρήστος 1ος με 3,5/5 στην Γ’ Γυμνασίου

 

 

 

 

Στον νότιο τομέα:

Χατζηκωσταντίνου Κων/νος 2ος με 6/7 στην ΣΤ’ Δημοτικού

Κοντογιάννη Μαρία 3η με 4/7 στην Γ’ Γυμνασίου

Γλυκός Άρης 4ος με 4/7 στην Γ’ Γυμνασίου

 

Στον ανατολικό τομέα:

Χατζηιωαννίδης Παναγιώτης 1ος με 7/7 στην Β’ Δημοτικού

 

Στον βόρειο τομέα:

Βασδιρβανίδης Χρήστος 2ος με 5/7 στο Νηπιαγωγείο

Φωτιάδης Φίλιππος 2ος με 5,5/7 στην Γ’ Γυμνασίου

 

 

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για κεντρικό τομέα στον παρακάτω σύνδεσμο

http://chess-results.com/tnr335015.aspx?lan=19&art=1

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για νότιο τομέα στον παρακάτω σύνδεσμο

http://chess-results.com/tnr333145.aspx?lan=1&art=1

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για ανατολικό τομέα στον παρακάτω σύνδεσμο

http://chess-results.com/tnr334467.aspx?lan=1&art=1

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για βόρειο τομέα στον παρακάτω σύνδεσμο

http://chess-results.com/tnr336713.aspx?lan=1&art=1&rd=7

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Η Συνολική λίστα με τα παιδιά που προκρίθηκαν στα τελικά είναι η εξής:

 

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΡΟΚΡΙΣΗ
1 ΒΑΣΔΙΡΒΑΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Αρσακειο ΒΟΡΕΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ N
2 ΚΟΣΜΑΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 3ο Δημοτικό βύρωνα ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ A
3 ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 10ο δημοτικό βύρωνα ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ A
4 ΒΟΡΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 12ο δημοτικό Ζωγράφου ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ B
5 ΓΛΥΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2ο Καισαριανής ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ B
6 ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΧΟΛΉ ΞΕΝΟΠΟΥΛΟΥ ΝΟΤΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ B
7 ΚΟΥΜΠΗΣ ΑΚΗΣ 1ο Αθηνών ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ B
8 ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΕΡΑΚΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ B
9 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ 6ο δημοτικό Ζωγραφου ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ B
10 ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 6ο καισαριανης ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ C
11 ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 9ο Δ.Σ.Αθηνών ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ C
12 ΚΕΠΠΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 13ο δημοτικό Αθηνών ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ C
13 ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 10ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ C
14 ΣΠΑΝΤΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 6ο καισαριανης ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ C
15 ΣΦΕΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1ο Αθηνών ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ C
16 ΚΑΨΑΜΠΕΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 14Ο ΑΓΊΟΥ ΔΗΜΗΤΡΊΟΥ ΝΟΤΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ D
17 ΚΟΣΜΑΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3ο Δημοτικό βύρωνα ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ D
18 ΚΟΤΣΙΚΑ ΜΑΡΙΑ 3ο Δημοτικό Καισαριανης ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ D
19 ΜΑΡΤΣΕΡΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 4ο δημοτικό βύρωνα ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ D
20 ΜΟΥΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 7ο καισαριανης ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ D
21 ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ D
22 ΤΣΑΚΟΜΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 3ο Δημοτικό Αθηνών ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ D
23 ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 4ο Παγκρατιου ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ D
24 ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1ο δημοτικό καισαριανής ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ E
25 ΓΙΑΝΝΟΠΑΠΑΣ ΛΕΟΝΤΙΟΣ 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΥΜΗΤΤΟΥ ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ E
26 ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 6ο καισαριαννης ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ E
27 ΚΟΤΣΙΦΑΣ ΠΑΝΟΣ Αρσακειο ΒΟΡΕΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ E
28 ΛΙΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 9ο Δημοτικό Βύρωνα ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ E
29 ΡΑΣΙΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1ο πειραματικό Αθηνών ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ E
30 ΤΡΟΥΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 6 ΔΑΦΝΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ E
31 ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 1ο Αθηνών ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ST
32 ΠΡΑΣΣΑ ΛΥΔΙΑ 12ο δημοτικο βυρωνα ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ST
33 ΣΠΑΝΟΣ ΜΠΑΜΠΗΣ ΣΧΟΛΉ ΛΑΜΠΊΡΗ ΝΟΤΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ST
34 ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΛΕΌΝΤΕΙΟΣ ΝΟΤΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ST
35 Γιακουστιδου Ιωαννα 4ο Γυμνάσιο Βύρωνα ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ AG
36 Κουλουρησ Ταξιαρχησ 7ο Αθηνών ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ AG
37 Μαντουβαλοσ Παναγιωτησ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΕΑ ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ AG
38 ΜΠΕΛΕΣΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 7ο γυμνάσιο αθηνών ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ AG
39 ΚΑΦΕΝΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ο Πειραματικό Αθηνών ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ BG
40 ΚΟΝΤΟΛΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1ο Γυμνάσιο Αθηνών ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ BG
41 Ραδιωτησ Αντωνιοσ 38ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΘΗΝΩΝ ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ BG
42 Χατζαντωνησ Ιακωβοσ 13ο Γυμνάσιο Αθηνων ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ BG
43 ΓΛΥΚΟΣ ΑΡΙΣΤΟΒΟΥΛΟΣ - ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1Ο ΓΥΜΝΆΣΙΟ ΑΓΊΟΥ ΔΗΜΗΤΡΊΟΥ ΑΤΤΙΚΉΣ ΝΟΤΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ CG
44 Κολιοπαντοσ Χρηστοσ Γυμνάσιο Καρέα ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ CG
45 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ 1Ο ΓΥΜΝΆΣΙΟ ΑΓΊΟΥ ΔΗΜΗΤΡΊΟΥ ΝΟΤΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ CG
46 ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΡΕΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ CG

 

 

 

Αξίζουν συγχαρητήρια όλα τα παιδιά για τη προσπάθεια που κατέλαβαν και τους ευχόμαστε ότι καλύτερο για το μέλλον!

 

Στην συνέχεια είχαμε την τελική φάση των Σχολικών Πρωταθλημάτων Αττικής, που έγινε την Κυριακή 11 Μαρτίου από τις 11.00 ως τις 17.00, στο THE MALL ATHENS στο Μαρούσι (3ο & 4ο επίπεδο). Από εκεί οι καλύτεροι της Αττικής θα έπαιρναν το εισιτήριο για την τρίτη και τελευταία φάση, τα Πανελλήνια Σχολικά Πρωταθλήματα στο Περιστέρι όπου θα έβγαιναν και οι πρώτοι στην Ελλάδα.

 

Εκεί με μεγάλη μας χαρά, από τα 39 παιδιά που έλαβαν μέρος σε σύνολο 46 παιδιών που είχαν προκριθεί + 1 παιδί Λυκείου, δηλαδή 40, πέρασαν στα Πανελλήνια 23 παιδιά!,  ποσοστό  δηλαδή 58% που είναι και το μεγαλύτερο συγκριτικά με τις προηγούμενες χρονιές. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Απόστολος Παλαιολόγου στη Α’ Δημοτικού πήρε την πρώτη θέση και αναδείχθηκε πρωταθλητής Αττικής και ο Κουλούρης Βαγγέλης στη ΣΤ’ Δημοτικού επίσης έλαβε την πρώτη θέση και αναδείχθηκε πρωταθλητής Αττικής. Ακόμη πρώτο κορίτσι στην Α’ Γυμνασίου αναδείχθηκε η Γιακουστίδου Ιωάννα και πρώτο κορίτσι στη Γ’ Γυμνασίου η Μαρία Κοντογιάννη.

 

Τα παιδιά που προκρίθηκαν στα Πανελλήνια ήταν: 

 

30ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ (2018) - ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ Α ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ        
1 ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ   10Ο ΔΗΜΟΤΙΚΌ ΒΎΡΩΝΑ 7 0 31 27 34,5
 
61 ΚΟΣΜΑΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ   3Ο ΔΗΜΟΤΙΚΌ ΒΎΡΩΝΑ 4 0 21 19 8
 
                     
30ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ (2018) - ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ        
17 ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ   3 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΕΡΑΚΑ 5 0 31 28 19,5    
109 ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ   6Ο ΔΗΜΟΤΙΚΌ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 0 20½ 18 8,75    
                     
30ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ (2018) - ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ Γ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ        
9 ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΣ   9Ο Δ.Σ.ΑΘΗΝΏΝ 6 0 27½ 23½ 26,5    
40 ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ   6Ο ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ 5 0 25½ 22 20,5    
62 ΣΦΕΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ   1Ο ΑΘΗΝΏΝ 0 22 20 14,25    
78 ΚΕΠΠΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ   13Ο ΔΗΜΟΤΙΚΌ ΑΘΗΝΏΝ 4 0 25 22 13    
85 ΣΠΑΝΤΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   6Ο ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ 4 0 24 22 11    
                     
30ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ (2018) - ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ Δ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ        
32 ΚΟΣΜΑΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ   3Ο ΔΗΜΟΤΙΚΌ ΒΎΡΩΝΑ 47948 5 0 26½ 23½ 20  
110 ΚΑΨΑΜΠΕΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ   14Ο ΑΓΊΟΥ ΔΗΜΗΤΡΊΟΥ   0 21½ 19 9,25  
                     
30ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ (2018) - ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ Ε ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ        
7 ΓΙΑΝΝΟΠΑΠΑΣ ΛΕΟΝΤΙΟΣ   1136 4Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΥΜΗΤΤΟΥ 46438 6 0 27 23 25,5
8 ΤΡΟΥΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ   0 6 ΔΑΦΝΗΣ 41551 6 0 25½ 21½ 23,5
78 ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ   0 1Ο ΔΗΜΟΤΙΚΌ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΉΣ   4 0 20½ 18 9,5
94 ΛΙΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ   0 9Ο ΔΗΜΟΤΙΚΌ ΒΎΡΩΝΑ   0 22 19½ 8,75
                     
30ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ (2018) - ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ ΣΤ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ        
1 ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ   1467 1Ο ΑΘΗΝΏΝ 44168 7 0 31 27 35
                     
30ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ (2018) - ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ        
11 ΓΙΑΚΟΥΣΤΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ F 0 4Ο ΓΥΜΝΆΣΙΟ ΒΎΡΩΝΑ 47595 5 0 25 21½ 18,5
15 ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ   1134 7Ο ΑΘΗΝΏΝ 45638 0 25 21½ 15,75
19 ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ   1215 ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΕΑ 45315 4 0 27½ 24 15
                     
30ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ (2018) - ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ        
11 ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ   1217 ΒΑΡΒΑΚΕΙΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ 38536 4 0 22½ 19½ 11,5
19 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ F 1065 1Ο ΓΥΜΝΆΣΙΟ ΑΓΊΟΥ ΔΗΜΗΤΡΊΟΥ 39541 3 0 21 19 7,5
                     
30ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ (2018) - ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ ΛΥΚΕΙΟ          
23 ΡΑΔΙΩΤΗ ΝΙΚΗ F 966 38Ο ΛΥΚΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ 42726 4 0 18 16½ 9
27 ΝΑΝΟΥΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ   1000 2O ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΌ ΛΎΚΕΙΟ ΑΘΗΝΏΝ 42731 0 21½ 19½ 8,25

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στον παρακάτω σύνδεσμο

http://chess-results.com/tnr338046.aspx?lan=19&art=1&rd=7

 

                                                                                                                                              

Έτσι λοιπόν φτάσαμε στην τελευταία φάση των σχολικών πρωταθλημάτων, με αυτήν να πραγματοποιείται στο Περιστέρι Αττικής 1 και 2 Απριλίου. Από τα 23 παιδιά που είχαν προκριθεί, αγωνίστηκαν τα 17. Όλα τα παιδιά, έβαλαν τα δυνατά τους, με πολλά από αυτά να επιτυγχάνουν εξαιρετικές εμφανίσεις.

 

 

Μεγάλος νικητής του ομίλου μας και πρωταθλητής Ελλάδας στην Α’ Δημοτικού, αναδείχθηκε ο Παλαιολόγος Απόστολος με 8/9!!! Μπράβο Απόστολε  για τις επιτυχίες σου και σου ευχόμαστε ανάλογες επιτυχίες και στο μέλλον!!! Πολλά μπράβο αξίζουν επίσης όλα τα παιδιά που έλαβαν μέρος στα πανελλήνια σχολικά.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στον παρακάτω σύνδεσμο

http://chess-results.com/tnr342582.aspx?lan=19&art=1&rd=9

 


 
Επόμ. >

Ημερολόγιο Συλλόγου

« < Οκτώβριος 2018 > »
Κ Δ Τ Τ Π Π Σ
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Πρόσφατες δραστηριότητες συλλόγου

Δέν υπάρχουν γεγονότα